The Uttermost UMIR12599GLDLF has been discontinued
** See similar or replacement items below **
Uttermost
Alternate Image
Alternate Image
Item # bci5102953
Uttermost 30-1/8" W x 44" H Arched Framed Bathroom Mirror
Model: UMIR12599GLDLF
Item: bci5102953
Discontinued
We still have product details and accessories, scroll down to see them!
Discontinued
Details
Uttermost UMIR12599 Features:
  • This metal, arched windowpane will add interest to any space
  • Frame constructed from high quality iron with a glass mirror
  • Flat edge gives the mirror a seamless and clean look
  • Mirror hangs vertically
Uttermost UMIR12599 Specifications:
  • Height: 44" (top to bottom)
  • Width: 30-1/8" (left to right)
  • Depth: 1-1/4" (front to back)
Additional Uttermost Links
Dimensions and Measurements
Depth
1.25 in.
Height
44 in.
Product Weight
29 lbs.
Width
30.13 in.
Dimensions and Measurements
Depth
1.25 in.
Height
44 in.
Product Weight
29 lbs.
Width
30.13 in.