The Sharp RK93S27M has been discontinued
** See similar or replacement items below **
Sharp
Item # bci2893103
Sharp 27 Inch Wide Built-In Microwave Trim Kit for use with R930CS
Model: RK93S27M
Item: bci2893103
Discontinued
We still have product details and accessories, scroll down to see them!
Discontinued
Details
Features:
  • 27 inch wide trim kit for use with R-930CS
  • Creates a more built-in look to your microwave installation
  • Includes all necessary hardware
Specifications:
  • Height: 20.125"
  • Width: 26.875"
Additional Sharp Links
Manufacturer Resources
Installation Guide
Dimensions and Measurements
Height
20.125 in.
Nominal Height
21 in.
Nominal Width
27 in.
Product Weight
5 lbs.
Width
26.875 in.
Dimensions and Measurements
Height
20.125 in.
Nominal Height
21 in.
Nominal Width
27 in.
Product Weight
5 lbs.
Width
26.875 in.