Model: PS1CW10P
Item: bci5188834
1313 In Stock
placeholder
Leaves the Warehouse Tomorrow, May 13th
Return & Shipping Details
Details
The ProSelect PS1CW10P is a steel one-way register for sidewall and ceiling installations.
Product Information:
  • ProSelect PS1CW Features
    • Steel Welded Curved Blade Construction
    • One-Way Airflow
    • Integral Multi-Shutter Damper
Features:
  • Utilize this register as the perfect finishing touch to any vent
  • Designed for wall / ceiling installation
  • Constructed from high quality Steel for durability and dependability
Specifications:
  • Duct Size: 4" x 10"
  • Width: 11-3/4"
  • Installation Location: Wall / Ceiling
  • Material: Steel
Additional PROSELECT Links
Dimensions and Measurements
Duct Size
4" x 10"
Product Weight
0.94 lbs.
Width
11.75 in.
Dimensions and Measurements
Duct Size
4" x 10"
Product Weight
0.94 lbs.
Width
11.75 in.