The Elegant Lighting 2526D22C/EC has been discontinued
** See similar or replacement items below **
Elegant Lighting
Item # bci2014014
Model: 2526D22C/EC
Item: bci2014014
Discontinued
We still have product details and accessories, scroll down to see them!
Discontinued
Details
Elegant Lighting 2526D22C Features:
  • Base Finish: Chrome with Clear Crystal
  • Choose from Royal Cut, Elegant Cut, Swarovski Spectra or Swarovski Elements Crystal Types:
    • Swarovski Spectra- Beautiful and reliable quality crystal by Swarovski
  • Uses (22) 60-Watt Candelabra Base Bulbs (not included)
  • Hanging weight 25 lbs
  • Includes 54 inches of chain/wire for installation
  • Single tier chandelier
  • Product Dimensions: 31"H x 22"W
  • From the Elegant Lighting Tranquil Collection
Dimensions and Measurements
Chain Length
54 in.
Height
31 in.
Width
22 in.
Wire Length
54 in.
Dimensions and Measurements
Chain Length
54 in.
Height
31 in.
Width
22 in.
Wire Length
54 in.