Avanity-HARPER-V72-Alternate Image
Avanity-HARPER-V72-Open Image
Avanity Harper 72" Double Free Standing Wood Vanity Cabinet Only - Less Vanity Top
Model: HARPER-V72-NT
Item: bci3461474
Finish: Natural Teak -
30 In Stock
placeholder
Free Shipping!
Leaves the Warehouse in 3 to 5 business days
Return & Shipping Details
Details
Avanity HARPER-V72 Features:
  • Covered under manufacturer's 1 year limited warranty
  • Designed for free standing installation with adjustable height levelers
  • Includes premium black bronze finish hardware
  • Four door design provides easy access to storage space
  • 3 Full extension drawers with soft-close slides provide for organized storage solutions
  • Equipped with 2 shelves allowing for even more storage capacity
  • Vanity top and sink are not included with this model - must purchase separately
  • Coordinates seamlessly with products from the Harper collection
Avanity HARPER-V72 Specifications:
  • Cabinet Width: 72" (from left to right)
  • Cabinet Height: 34" (from top to bottom)
  • Cabinet Depth: 21" (from front to back)
  • Number of Doors: 4
  • Number of Drawers: 3
  • Number of Shelves: 2
    Our customers know what they want. Avanity is listening.
Dimensions and Measurements
Depth
21 in.
Height
34 in.
Width
72 in.
Dimensions and Measurements
Depth
21 in.
Height
34 in.
Width
72 in.